Hakkımızda

Türkiye 2010 yılında (ADR) Tehlikeli Malların Karayolu ile Uluslararası Taşımacılığına İlişkin Avrupa Anlaşmasına taraf olmuştur. ADR anlaşmasına paralel olarak hazırlanan 24.10.2013 tarihli ve 28801 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “Tehlikeli Maddelerin Karayolunda Taşınmasına Hakkında Yönetmelik” kapsamında yurt içerisinde de ADR zorunluluklarına uyum süreci başlamıştır.

Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmelik kapsamında Tehlikeli Madde Taşımacılığı ile ilgili alıcı ,boşaltan,gönderen, paketleyen, dolduran, taşımacı vs. faaliyetleri gerçekleştiren işletmelerin Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı (TMGD) istihdam etmesi veya Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Kuruluşu (TMGDK)’ dan hizmet alması zorunlu hale gelmiştir.

Bu çerçevede firmamızın iştiraki olan TEMA ADR TMGDK TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANLIĞI KURULUŞU LTD. ŞTİ. bünyesinde yer alan TMGD’ lerin  tecrübesi ve alanında uzman  kadrosu ile  TEMA ADR yi sektörde ayrıcalıklı hale getirmektedir.

TEMA TMGDK TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANLIĞI KURULUŞU LTD. ŞTİ. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından TMGDK yetki belgesi alarak faaliyetine  başlamıştır.

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı hizmetini kaliteli ve güvenilir şekilde almak isteyen siz değerli müşterilerimize alanında uzmanlaşmış, yetkin ve profesyonel mühendislerden oluşan kadromuz ile hizmetinizdeyiz.

gallery/yetki son